T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ayrancı Anadolu Lisesi

Lösev- Lösemili Çocuklar Köyü Gezimiz

28 Mart 2019 tarihinde sevgili coğrafya öğretmenimiz Aliye Midilli rehberliğinde Değerler Kulübü olarak Lösemili Çocuklar Köyü’ne bir gezi düzenledik. Gezimizde bizlere Gamze öğretmen ve psikoloji okuduğu için kendi isteğiyle Lösev’de staj yapan Sinem abla eşlik etti. İzlediğimiz sunumda gönüllü olmanın önemini, iyileşmek için umutla mutluluğun da en az ilaçla tedavi kadar işe yaradığını, her fırsatta miniklerin ve ailelerinin morallerini yüksek tutmak adına etkinlikler düzenlendiğini sıklıkla vurguladılar bizlere.

 

Çocuklar için her ayrıntı düşünülmüş bu güzel tesiste miniklerin anneleri de gönüllü olarak çalışıyor; el yapımı birbirinden güzel ürünler yapıp satıyorlar hem kendi yavruları hem de diğer yavrular için. Unutmadan, tesis içinde çocukların doğal beslenebilmeleri için koyunlar, keçiler, inekler, tavuklar da bulunuyor. 

 

Tam bir aile ortamı olduğunu hissettiğimiz bu yerden biraz buruk ayrıldık çünkü beklediğimiz gibi kardeşlerimizle görüşemedik. Bunun sebebi bizim dışarıdan mikrop getirebilecek olmamızın yanı sıra öğlen saatlerinde çocukların tıpkı bizler gibi eğitim görüyor ya da Lösante’de tedavi görüyor olmalarıymış. 

 

Gezimiz sonunda her bağışın, her gönüllülük hareketinin önemli olduğunu tekrarlayarak ailelerimizle geldiğimizde de çok mutlu olacaklarını söyleyen gülen gözler uğurladı bizleri.

 

-Değerler Kulübü Öğrencileri

02-04-201902-04-2019

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 02.04.2019 - Güncelleme: 02.04.2019 10:34 - Görüntülenme: 69
  Beğen | 0  kişi beğendi