T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ayrancı Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

10 Kasım sabahı saat 09.05´ te Anıtkabir canlı yayını ve sirenlerle başlayan anma törenimiz,  Okul Müdürümüz Sn.Noman Komser´in Atatürk büstüne, öğrencilerimizin Görsel Sanatlar dersi ürünü 1000 adet gülden oluşan ´´ATATÜRK´´ yazısı eşliğinde çelenk sunması ile sürdü. Tören saygı duruşu, İstiklal Marşı ve   konuşmalarla devam etti. Törenimizin çok amaçlı salonda gerçekleşen ikinci kısmında Atatürk orotoryosu ;şarkı,  türkü ,anı ve zeybek gösterisiyle birlikte  okulumuz öğrencileri tarafından sunulan Atatürk konulu video gösterisiyle  sahne Atamızın sevdiği şarkılar ve onu anlatan güzel marşlar için okul koromuza bırakıldı. Çok beğenilen ve duygu dolu anlar yaşatan, hüznü gururu, vakarı tam dozunda programımızın gerçekleşmesinde emeği geçen başta okul müdürümüze , müdür yardımcılarımıza, Tören komitesinde yer alan Cafiye Baklan, Fırat Kasap,  Gamze NeşeTuran, Meliha Çiftçi, Nur Tuba Yazar, Özlem Türkbay, Aysun İşsever, Muhlis Berk, Aycan Alkan Rezzan Takaz, Şule Erdoğan ve Abidin Çınar´a teşekkür ediyoruz.                            

Yokluğunun 80.yılında da Atam sen rahat uyu bekçisiz Cumhuriyetin.                

Özlem, Saygı ve Minnetle......

Kas

Çin Kültür Ateşesi Bay Shi Rui Lin (Kutlu) ve Çin Büyükelçi Başkatibi Bayan Zhao Liqin okulumuzu ziyaret etmiştir. Okulumuzdaki Çince eğitimini destekleyeceklerini ve bu hususta gerekli yardımlarda bulunacaklarını bildirmişlerdir. 

Kas

Ekm

2018 2019 Eğitim  Öğretim Yılı başlangıcında Ayrancı Anadolu Lisesi olarak 15 Temmuz gecesi vatan için millet için bayrak için bir an bile düşünmeden kendilerini feda eden gazi ve şehitlerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle andık. Ruhunuz şad olsun.

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!

Eyl

 

AYRANCI ANADOLU LİSESİ 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 9. SINIF UYUM PROGRAMI

 

1. GÜN:  (10.09.2018, PAZARTESİ)

 

09.30- 10.45:  Okul Müdürü Numan Komser´in açılış konuşmasından sonra 9. sınıf öğrencilerinin sınıf öğretmenleriyle birlikte sınıflarına alınması. ( Sınıf öğretmenlerinin öğrencilerle birlikte "TANIŞMA" etkinliğini uygulaması.)

 

-Öğrenci velileriyle Çok Amaçlı Salonda toplantı yapılması, ardından okul kantininde velilere kokteyl.

 

10.45-11.00: ARA, SERBEST ZAMAN

 

11.00-11.45: 9. sınıflarda derse giren öğretmenlerin sınıfları dolaşarak öğrencilerle tanışmaları.

 

11.45-12.00: ARA, SERBEST ZAMAN

 

12.00-12.30: Öğrencilerin okulun bölümlerini görmelerinin sağlanması. ( Sınıf Rehber Öğretmenlerinin eşliğinde.)

 

2.GÜN: (11.09.2018)

 

09.30- 10.30 Sınıf öğretmenlerinin öğrencileriyle birlikte yapacağı etkinlik.

 

10.30-11.00 ARA, SERBEST ZAMAN

 

11.00-12.30 Okul Meclis Başkanı Yiğit Günel ve Liselerarası Tübitak yarışmasında derece alan Arda Mavi´nin sunumu.

 

3. GÜN: (12.09.2018)

 

09.30-10.30: Snıf öğretmenlerinin, sınıf öğrencilerine Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hakkında bilgi vermesi.

 

10.30-11.30 ARA, SERBEST ZAMAN

 

11.30-12.30: Öğrencilerimiz için okulda serbest zaman

 

Ağu

Tem

2018-2019 Eğitim öğretim yılında okulumuz servis taşımacılığı işini Final Turizm yapacaktır.

Final Grup Turz. Taş. Ltd. Şti. İletişim Bilgileri

Zeynel Ay

Merkez Tel: 0 312 341 95 95

Şube Tel:     0 312 328 61 00

Gsm :           0 534 713 32 34

E posta:   finalgrup_06@hotmail.com

May

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören günün anlam ve önemini belirten öğretmen ve öğrenci konuşmalarının ardından okunan şiirlerle devam etti. Okulumuz edebiyat öğretmenlerinden Meliha Çiftçi ve Cafiye Baklan tarafından hazırlanan, 10 C, 10 F, 10 G sınıflarının birlikte görev aldığı "Atatürk Oratoryosu", halkoyunları ve türkülerle birlikte sunulmuştur. Beden Eğitimi öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan dans ve spor gösterileri ile program sona ermiştir.

Törende emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Sayın Meliha Çiftçi´ye ve Cafiye Baklan´a, Beden Eğitimi Öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

May

 

18 Mayıs 2018 tarihinde sevgili öğretmenimiz Esra Şahan’ın rehberliğinde 80 güzel köpeğin bulunduğu bir köpek barınağını ziyaret ettik. Yıl içerisinde sattığımız takvimlerin geliriyle karşıladığımız veteriner masrafları dışında kilolarca kuru ve yaş mama da götürdük. Sevgiye aç olan bu köpekleri ellerimizle besledik. Pek çoğumuz korkularını yendi. Tek istedikleri yemek değildi, onlar hepimizden sevgi istediler. Nitekim biz de onlar için kucağımızı açtık. Barınakta kaldığımız süre boyunca oldukça keyifli vakit geçirdik, köpeklerle sürekli iç içeydik. Sevgiyi hissettikleri zaman bizlere gösterdikleri sevinçleri de mutluluğumuzu kat kat arttırdı. Okula döndüğümüzde hepimizin yüzünde kocaman bir gülümseme hakimdi.

Barınakta çalışan görevliler hepsine yetemediklerini bu nedenle köpeklerin sevgiye aç olduklarını, bu barınağın onlar için geçici bir yuva olduğunu, bir canlı için en güvenli yerin gerçek bir ev olduğunu, hayvan sahiplenmenin önemini vurguladılar. Ailelerimizle geldiğimizde de kapılarının daima açık olduğunu, ziyaretimizle görevlileri de sevindirdiğimizi  söyleyerek bizlere teşekkür ettiler. 

-Hayvanları Sevme ve Koruma Kulübü öğrencileri 

May

2018 Geleneksel Ayran Şenliğini Okulumuzda yapıldı.

May

Nis

TÜBİTAK 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Kodlama alanında Türkiye birincisi olduk. 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya´da yapılan yarışmada öğrencilerimize ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL ve Antalya Vali Yardımcısı Nurettin ATAŞ verdi. Yurtdışında ülkemizi temsil edecek olan öğrencilerimiz Zeynep DİKLE ve Arda MAVİ ile danışman öğretmenleri Sinan DAĞ´ı kutluyoruz.

Nis

Okulumuz 16 Mart 2018 tarihinde Uluslar Arası 4.Art Ankara Sanat Fuarını ziyaret etti. Görsel Sanatlar Kulübü ve Sanat Felsefesi dersini alan 11.sınıf öğrenciler danışman öğretmenler eşliğinde 56 kişilik gurupla birbirinden güzel eserleri izleme şansına eriştiler.

Nis

Nis

13.04.2018 tarihinde 4. ders saatinde okulumuz Rehberlik Servisi organizasyonuyla 11.ve 12. sınıf ögrencilerinden Hukuk konusuna ilgi duyan öğrencilere yönelik, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Dr. Onurcan Saatçioğlu hem kendi üniversitesi hem de Hukuk Fakülteleri hakkinda öğrencilerimize bilgi vermistir. Öğrencilerin sorularinin yanitlanmasiyla sunum son bulmustur. Konuğumuza bize zaman ayırdığı için teşekkür ederiz.