T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ayrancı Anadolu Lisesi

Duyurular

Mrt

Sayın Veli,

Son haftalarda okulumuzda ders programlarında sıklıkla değişikliğe gidilmesinin gerekçesi yaşanan öğretmen sirkülasyonudur. Keyfi değişiklikler söz konusu değildir. Bilgilerinize.

 

Mrt

Eyl

Şbt

Ekm

Okul-Aile Birliği Olağan Genel Kurul toplantısı aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 08/11/2018  günü saat 16:00’da gerçekleştirilecektir.

 

                                                                                                                                                                     Noman KOMSER

                                                                                                                                                                         Okul Müdürü

GÜNDEM:

1- Açılış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması

2- Başkanlık Divanının oluşturulması (1 divan başkanı ve 1 katip üye seçimi)

3- Açılış konuşması (Birlik Başkanı)

4- Bir önceki döneme ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun görüşülmesi ve genel kurulun onayına sunulması

5- Bir önceki döneme ait Denetleme Kurulu Raporunun görüşülmesi ve genel kurul onayına sunulması

6- 2018-2019 faaliyet dönemi tahmini bütçesinin görüşülmesi

7- Yönetim Kurulu için 5 asil 5 yedek üyenin seçilmesi

8- Denetleme Kurulu için 1 asil, 1 yedek üyenin seçilmesi

9- Görüş ve öneriler

10- Kapanış

Ekm

Ayrancı Anadolu Lisesi Destekleme Kursları Programı

May

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 11.04.2017 tarih, 93778809-405.01-E.4909785 sayılı ve "Nakil ve Geçiş İşlemleri" konulu yazısı gereği Ortaöğretim Kademesinde Özel Ortaöğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlarda öğrenci nakil başvuru ve kabul işlemleri aşağıdaki belirtilen kural çerçevesinde yeniden düzenlenmiştir.

 

1- Aktif Eğitim ve Öğretim yılı birinci dönem en son nakil geçiş başvuru ile kabul onay ve ret işlemlerinin birinci dönem karne gününden 3 (üç) hafta öncesindeki haftanın son iş günü itibariyle tamamlanarak, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden dönem atlatma işlemleri tamamlanma süresi boyunca yani ikinci dönem ilk iş gününe kadar nakil geçiş başvuru ile kabul onay ve ret işlemlerinin kapalı hale getirilmesi,

 

2- Aktif Eğitim ve Öğretim yılı ikinci dönem en son nakil geçiş başvuru ile kabul onay ve ret işlemlerinin ikinci dönem karne gününden 3 (üç) hafta öncesindeki haftanın son iş günü itibariyle tamamlanarak, e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yılsonu dönem atlatma işlemleri tamamlanana kadar nakil geçiş başvuru ile kabul onay ve ret işlemlerinin kapalı hale getirilmesi yönünde teknik alt yapı güncelleme işlemleri yapılmıştır.

 

NOT-01: 2016-2017 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM EN SON NAKİL GEÇİŞ BAŞVURU İLE KABUL ONAY VE RET İŞLEMLERİ 19 MAYIS 2017 TARİHİ İTİBARİYLE TAMAMLANACAK OLUP YILSONU DÖNEM ATLATMA İŞLEMLERİ TAMAMLANANA KADAR NAKİL GEÇİŞ BAŞVURU İLE KABUL ONAY VE RET İŞLEMLERİ KAPALI DURUMA GETİRİLECEKTİR.

Nis

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin Nakil ve Geçişlerle ilgili maddeleri gereği ÖZEL OKULLAR HARİÇ TÜM ORTAÖĞRETİM KURUM VE SINIF SEVİYELERİNDE ARALIK VE MAYIS AYLARI İÇERİSİNDE NAKİL VE GEÇİŞLER YAPILAMAYACAKTIR. 

Bu nedenle Nakil ve Geçiş yapmak isteyen öğrenci ve velilerimizin 27 NİSAN 2017 - PERŞEMBE GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR NAKİL BAŞVURULARINI yapmalarını önemle rica ederiz. 

Şbt

2017 - 2018 Ders Seçim İşlemleri

Ara

Ara

Kas

Tüm öğretmen ve velilerimiz davetlidir. Katılımızı önemle rica ediyoruz.

Kas

Kas

Ekm